Jak vsázet na basketbal?

Úvod - Blog - Jak vsázet na basketbal?
Září.5.2015

Každý sport má svá specifika, která by si sázkaři měli uvědomovat a to hlavně v případě, že sázení neberou pouze jako vzrušujícího koníčka, ale také jako prostředek k rozmnožení svých peněz. V našem článku si stručně vysvětlíme, jak být úspěšný při sázení na basketball a čemu při svých sázkových analýzách věnovat největší pozornost.

Porovnání týmů

Předtím než vsadíme na svého favorita, měli bychom se informovat o jeho soupeři. Jak dobře se mu v minulosti vedlo proti vašemu černému koni? Uhraje soupeř víc proti podobně hrajícím týmům, nebo proti jasným favoritům? Jaká specifika vlastně mají tyto dva budoucí soupeři? Měli byste se ujistit, že soupeř vašemu favoritovi prostě sedí a neumí na něj hrát. V basketballu může nastat spousta situací, s nimiž se hráči neumí vyrovnat – někomu například nemusí dělat dobře hodně faulů, přičemž některé týmy jsou jimi proslulí, nebo střelba z dálky, doskoky atd. A také je velmi důležité porovnat sílu útoku a obrany. Soupeř může mít silnou přední linii, s kterou si váš favorit nebude vědět rady. Jednoduše zkontrolujte všechny tyto aspekty, porovnejte hráče a dejte si pozor na jejich herní strategie. Specifickým bodem basketballu je také síla jednotlivých hráčů. Zde se více jak jinde projevují jednotlivci (i když samozřejmě platí, že jednotlivec bez týmu stejně nic neuhraje), kteří týmu mohou nastřílet spoustu bodů. Vysledujete tyto hráče a ujistěte se, že váš favorit na ně má přichystanou účinnou obranu. Podívejte se také na to, jak se takový hráč proti vašemu favoritovi prosazoval v minulosti a zdali nedokázal dávat více košů než obvykle. Kdyby ano a vy jste si i přesto na svého favorita vsadili, mohla by to být velká trhlina vaší sázkové analýzy a současně možná i stěžejní důvod vašeho nezdaru.

ČTĚTE TAKÉ:  Míra předvídatelnosti jednotlivých sportů

Zranění

Zranění jsou důležitým aspektem jakéhokoliv týmového sportu, ovšem co se týče basketballu, jsou ještě dvakrát důležitější. Týmy NBA mívají maximálně 15 členů, z nichž je pro danou hru aktivních pouze 12. Pokud tým kvůli zranění ztratí rozehrávače, může to mít drastické dopady na jejich výsledky. Tato zranění také obvykle výrazně ovlivňují výšku kurzů, proto když narazíte na nějaký výhodný, nejdříve si překontrolujte, zdali nebyl zvýšen právě kvůli zranění. V takovém případě bych doporučoval od sázky ustoupit, nebo se alespoň ujistit, že za hráče je zajištěna kvalitní náhrada.

Přehled

Na rozdíl od fotbalu, kde mají hráči obvykle hned několik dní odpočinku, basketbalové zápasy mohou probíhat v několika po sobě jdoucích nocích. To je další velice důležitý faktor, který se nevyplácí při sázení na basketball opomíjet. Tým může být několik předešlých nocí na nohách, což znamená, že bude extra unavený.  A jak už je známo, čím více jsou lidé unavení, tím více jsou náchylní k dělání chyb a ke zranění. Jakmile víte, že tým nastupuje již k několikátému zápasu v řadě, měli byste se vsázením na něj být velice opatrní. Na druhou stranu – pakliže jste zjistili, že tým měl předešlou noc padla a stihl se tedy zregenerovat, může to pro vás být konečný impulz, který vás k uzavření sázky popostrčí.

Rychlost, hbitost, pružnost

Mají některé týmy pomalý rozjezd a silné zakončení? Nebo se naopak do zápasů vrhají plni síly a odhodlání, ale u konce už jim síly nestačí? Tyto nuance jsou důležité především při sázení na tzv. sázkových burzách na skóre první čtvrtiny nebo poloviny zápasu. Můžete zjistit, že váš tým má většinou dobré rozjezdy, při nichž nahází spoustu košů a chopí se vedení, ale poté, co se vrátí po první pětiminutové přestávce, už jim to jde podstatně hůře. Nevyplatilo by se v takových případech vsázet spíše na výhru první třetiny, nežli na výhru celého zápasu? Spousta vítězných sázek plyne právě z jejich přizpůsobení k různým situacím. Může se také stát, že některý hráč bude zrovna ve formě. Pokud takový hráč skutečně září, může pozitivně ovlivňovat celý tým i po několik dlouhých zápasů. Až nějakého takového hráče uvidíte, měli byste se zeptat sami sebe, zdali je jeho skvělý výkon na úkor dalšího zápasu, v kterém bude vyšťavený a na nic moc se nezmůže a nebo zdali se zrovna teď pohybuje na vrcholu a další zápas se bude nést ve stejném duchu. Některé sázkové kanceláře na to totiž mohou mít jiný názor než vy, takže v takových případech pro sebe můžete najít přímo úžasné kurzy.

ČTĚTE TAKÉ:  Výhoda domácího hřiště podle druhu sportu

Další maličkosti, které byste rozhodně neměli opomíjet

Jak jsme se již zmiňovali v mnoha jiných článcích, velice podstatné mohou být právě sázkové kurzy. Jestliže jste provedli svou sázkovou analýzu a vypadlo vám z ní, že tým A má velkou šanci na výhru (ale je zranitelný), může vám k rozhodnutí vsadit dopomoci i vypsaný kurz. Lépe se určitě vždycky vsází, když je váš tým podhodnocený a má gigantické kurzy. Pakliže se však naopak dočkáte nicotných čísel, například 1,1, vsázet snad ani nemá cenu. O této problematice jsme se ostatně zmiňovali již v našem článku „Sázení a čísla“.

 

Štítky:

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář