Francie má podle expertů na MS v ledním hokeji 2017 obrovskou šanci!

Úvod - Blog - Francie má podle expertů na MS v ledním hokeji 2017 obrovskou šanci!
Květen.1.2017

Když Francie naposledy pořádala Mistrovství světa v hokeji (1951), hrála ve druhé výkonnostní skupině (divize B). Tentokrát Les Blues do turnaje vstupují jako možné překvapení.

Francie se nachází na 14. místě světového žebříčku IIHF a od roku 2008 se drží v elitní divizi. Pod vedením dlouhodobého trenéra Dava Hendersona se výsledky Francie pohybují mezi 8. (v roce 2014) až 14. místem (v roce 2008, 2010, 2016). V zemi, kde se nachází 135 hokejových stadionů a 8615 registrovaných profesionálních hráčů a kde je hokej stále na vzestupu, je to impozantní výsledek.

Národní tým těží především z týmové soudržnosti a silné morálky pravidelných členů, Francie však začíná začleňovat také mladé talenty. V prostorách AccorHotels Arény s kapacitou 14 500 diváků má hostující země jedinečnou příležitost ukázat své schopnosti před celou hokejovou veřejností.

Brankáři

Svého posledního mezinárodního vystoupení si užije velký muž francouzské brankářské školy, Cristobal Huet. 41letý brankář, který v roce 2010 vyhrál s Chicagem Stanley Cup, má za sebou skvělou sezónu ve švýcarského hokejové lize NLA, kde hrál za Lausanne (40 zápasů, 2,47 gólu na zápas, 91,9% úspěšnosti). Pokud mu dovolí koleno, které si před pár dny nechal operovat, Huet se pravděpodobně opět stane francouzskou jedničkou.

Jako náhradníci by měly nastoupit Florian Hardy a Ronan Quemener, kteří v této roli byli i minulý rok. Hardy, který bude v příštím roce oblékat dres Angers, na sebe upoutal pozornost v roce 2013, kdy Francii na MS dovedl k šokujícímu vítězství 2:1 proti Rusku. Aby byl francouzský národní tým úspěšný, musí jeho brankáři vychytat alespoň 1 – 2 zápasy.

Obránci

Yohann Auvitu je ve svých 27 letech na vrcholu svých sil. V letošním roce se jednalo o jediného francouzského obránce, který se dostal do NHL – během své první sezóny za New Jersey Devils nastoupil do 25 zápasů a zaznamenal 2 góly a 2 asistence. Na konci sezóny byl poslán na farma, jelikož však i Albany Devils byly vyloučeni z play-off NHL, bude Auvitu cenným přírůstkem francouzské reprezentace.

ČTĚTE TAKÉ:  Tyhle 4 rady vám pomohou předpovědět výsledek utkání bez statistik

Skvělou práci s hokejkou a pukem předvádění také veteráni Kevin Hecquefeuille a Nicolas Besch. Tvrdou fyzickou hru by pak měl obstarat 191 cm vysoký a 102 kg vážící Antonin Manavian. Minulý rok měl francouzský národní tým průměr 3,25 gólu na zápas. Pokud se bude chtít probojovat dál, bude muset tuto statistiku překonat.

Útočníci

Když se k týmu přidali Antoine Roussel (Dallas Stars) a Pierre-Edouard Bellemare (Philadelphia Flyers), znamenalo to pro francouzský národní tým obrovský převrat. Ani jeden z nich v NHL neplatí za ofenzivního boha – výbušný Roussel v 60 zápasech v této sezóně dal 12 gólů a 27 bodů, zatímco Bellemare, který hraje ve 4. lajně, má za 82 zápasů na kontě 4 góly a 4 asistence. Na mistrovství světa se však od obou očekává, že se stanou lídry týmu, jako to bylo ve čtvrtfinále v roce 2014, kdy byl Roussel jmenován hlavní hvězdou zápasu.

Sedmadvacetiletého Stephane Da Costu v posledních letech trápila zranění, poměrně nedávno se ale dostal do základní sestavy CSKA Moskva a jistě bude velmi přínosným pomocníkem dvou výše zmiňovaných posil z NHL.

Jako obvykle se očekává, že skvěle načasované góly obstará Damien Fleury z čínského KHL týmu Kunlun Red Star. Nejproduktivnějším hráčem byl loni Sacha Treille (3-1-4) a i s ním se do tohoto výběru počítá. Na druhou stranu, teprve 17letá vycházející hvězda jménem Alexandre Trexier (Grenoble) si ve vítězném přátelském zápase s Běloruskem zranil rameno a na turnaji bude chybět.

ČTĚTE TAKÉ:  Jak vyhrávat více sázek? Řiďte se těmito způsoby

Francouzské ofensivní lajny dávají vzpomenout na starý známý fakt „nikdy neříkej nikdy“. Mohly by překvapit, jenom to v atmosféře domácího prostředí nesmí přepálit.

Trenéři

Dave Henderson je něco jako dokonalý trenér. 65letý rodák z Winnipegu, bývalá hvězda Amiens je z omezeného fondu talentovaných hráčů schopen vytěžit maximum. Francouzskou reprezentaci vede od sezóny 2004/05 a je naprosto správné, že ho na stejném postu najdeme i v Paříži, o 13 let později.

Henderson se může spolehnout také na pomoc veteránů z šatny. Jmenovat musíme především 38letého kapitána Laurenta Meuniera, který nosí kapitánského „C“ od začátku Hendersonova vedení.

Po porážce 2:1 s Norskem v kvalifikaci na OH, kvůli které se Francie nedostala na olympijské hry v roce 2018, má Henderson jedinečnou šanci udělat se svým mužstvem pořádný výsledek.

Předpokládaný výsledek

Hokejové týmy z hostitelských zemí mívají někdy problém. Rakousko v roce 2005 vypadlo z elitní skupiny. Litva v roce 2006 skončila na 10. místě, ačkoliv v předešlých třech letech byla devátá, sedmá a devátá. Francouzi se však v posledních letech ukázali jako velmi odolný tým a budou pravděpodobně mnohem usilovněji pracovat na svém systému a jeho dodržování, než kterýkoliv z jeho soupeřů. Ve skupině B budou Francouzi čelit Finsku a Kanadě, ale také Českému národnímu týmu, který by mohl být nepříjemně překvapen.

Objektivním cílem Francouzů je 12. místo. Postup do čtvrtfinále je spíše snem, přesto i toho by Francie mohla dosáhnout. Jak řekl Napoleon: „Slovo „nemožné“ není v mém slovníku“.

Hledáte více informací a preview zápasů Mistrovství světa v hokeji 2017? Potom nezapomeňte navštívit tuto stránku.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář