Když se řekne Liverpool, většina lidí si vybaví vysoké napadání a rychlý přechod do útoku, který razí trenér Jurgen Klopp. Možná si vzpomenou na Mohameda Salaha a Roberta Firmina nebo dokonce na útočný talent Sadia Maného.

Nicméně celých 18 měsíců pod německým trenérem měl Liverpool problém s defensivou. Tuto sezónu se defensiva Liverpoolu výrazně zlepšila a jedním z hlavních důvodů je přítomnost brazilského brankáře Alissona mezi třemi tyčemi.

V úterý večer Liverpool vyhrál 1:0 nad Neapolí a kvalifikoval se tak do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Liverpoolská hvězda Mohamed Salah vstřelil jediný gól zápasu, ale stejně rozhodující byly i zákroky brankáře Alissona.

ČTĚTE TAKÉ:  Nejlepší fotbaloví bratři z moderní doby

Alisson Liverpoolu dává jistotu

Brazilský brankáře brilantně vychytal pokus Arkadiusze Milika a Reds tak dostal do play-off. Bez tohoto zákroku by Reds na jaře byli bez Ligy mistrů.

Když Liverpool za brazilského brankáře zaplatil 67 milionů liber AS Řím, mnoho lidí si klepalo na čelo. Nyní už se Alisson jeví jako nejlepší brankář celé Premier League.

ČTĚTE TAKÉ:  Rady pro minimalizaci ztrát/maximalizaci zisků

Alisson si v AS Řím před přesunem do Liverpoolu užil pouze jednu celou sezónu. Nicméně i jediná sezóna s Giallorossi ukázala, že může být TOP-brankářem.

Zatímco góly Mohameda Salaha, Sadio Maného a Roberta Firmina mohou vyhrávat zápasy, Liverpool už nemusí být nervózní kvůli nejistým výkonům Simona Mignoleta nebo Lorise Kariuse, což mu hodně pomůže. Alisson vyzařuje důvěru a pomáhá hráčům před sebou.

Jak sázet na zápasy Premier League se dozvíte na našem spřáteleném webu.